Takwim SEDERAP

... Objektif asas dalam mana-mana sistem pendidikan adalah untuk memastikan setiap murid dibekalkan dengan ilmu dan kemahiran untuk berjaya dalam kehidupan...

Monday, 8 December 2014

SENARAI BUKU TULIS DAN KEPERLUAN SEKOLAH

Bagi memudahkan para ibubapa, di sini dipaparkan sebahagian daripada keperluan untuk sesi persekolahan tahun 2015.  Untuk senarai yang lengkap, sila dapatkannya di Kedai Buku Sekolah. 

Diharap para ibubapa dapat memastikan setiap buku yang dibeli ditulis dengan nama penuh dan kelas anak masing-masing.  Begitu juga dengan peralatan lain seperti kotak pensil dan tali leher. Bimbing dan didik anak-anak kita menghargai dan menjaga semua buku dan peralatan.  Semoga nilai murni ini dapat diamal, hayatu lantas menjadi budaya dalam diri mereka.


SK DESA PINGGIRAN PUTRA
TAHUN 2015
BUKU TULIS
BilNama
HARGA SEUNIT
TAHUN 1TAHUN 2TAHUN 3TAHUN 4TAHUN 5TAHUN 6
UnitRMUnitRMUnitRMUnitRMUnitRMUnitRM
1Buku Tulis No 1 (Garis 1)0.8097.2097.2086.4086.4086.4086.40
2Buku Tulis No 2 (Garis 3 - garisan biru/merah)0.8032.4032.4032.4021.6021.6010.80
3Buku Tulis No 5 (Petak sederhana)0.8032.4032.400.000.000.000.00
4Buku Tulis No. 6 (Petak Kecil)0.800.000.0032.4032.4032.4032.40
5Buku Tulis No 8 (Nota Sains)2.500.000.0012.5025.0025.0025.00
6Buku Tulis No 7 (Garis 1 untuk Jawi)0.8021.6021.6021.6032.4032.4032.40
7Buku Tulis No 9 (Penulisan)2.500.000.000.0037.5037.5037.50
8Buku Tulis No 11 (Writing)2.500.000.000.000.000.0012.50
9Buku Tulis No 10 (Buku Balok - Muzik)0.8010.8010.8010.8010.8010.8010.80
10Buku NILAM Tahap 1 1.7011.7011.7011.700.000.000.00
11Buku NILAM Tahap 21.600.000.000.0011.6011.6011.60
12Buku PAFA3.000.000.000.000.000.0013.00
13Buku Komunikasi0.8010.8010.8010.8010.8010.8010.80
14Buku Peraturan2.6012.6012.6012.6012.6012.6012.60
15Buku Rekod Profil Murid (B&K)2.5012.5012.5012.5012.5012.5012.50
JUMLAH22.0022.0023.7033.6033.6038.30














KEPERLUAN SEKOLAH
BilPerkaraHarga SeunitTAHUN 1TAHUN 2TAHUN 3TAHUN 4TAHUN 5TAHUN 6
1Lencana (2 unit)0.901.801.801.801.801.801.80
2Tanda Nama (3 unit)5.005.005.005.005.005.005.00
3Baju T Pendidikan Jasmani/kokurikulum15.0015.0015.0015.0015.0015.0015.00
4Tali leher murid9.009.009.009.009.009.009.00Lelaki sahaja
5Tali leher pengawas Pusat Sumber9.00Lelaki sahaja
6Tali leher pengawas sekolah9.00Lelaki sahaja
7Fail Kemajuan Murid13.0013.0013.0013.0013.0013.0013.00
8Fail Peribadi 3.003.003.003.003.003.003.00
9Rekoder7.90--7.907.907.907.90
10Rekoder (Yamaha)14.00
Wajib ada jika masih tiada/kurangJUMLAH46.8046.8054.7054.7054.7054.70















Waktu Operasi Kedai Buku Sekolah:
8 Disember 2014 sehingga sekolah dibuka
Masa: 9 pagi - 3 petang (Isnin - Jumaat)

No comments:

Post a Comment